Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Bydlení
                               
                                                                                         BYDLENÍ
                    Bydlení...domeček...byteček. Je jedno, jak obydlí Vašeho králíčka budete říkat, ale pamatujte, že v něm králíček prožije minimálně půlku svého života. Mělo by to být místo, kde se králíček bude cítit dobře, nebude mít pocit stísněnosti, bude tam mít prostor na panáčkování i pohodlné natažení, prostě, kam se bude rád beze strachu vracet. Proto si dejte s vybavením klece či králíkárny trošku práce, hrajte si a vytvořte svému kamarádovi krásný domov.
 
Klec -
Ideální velikost klece pro králíčka je 100x50x50cm, ale platí čím větší, tím lepší.
         
- klec by měla být umístěna v místě, kde není průvan, nepraží celodenně slunce (trocha sluníčka není na škodu, ale ne celý   den), měl by mít dostatek soukromí
          
- ideální je klec s dvířky nahoře i ze strany

Králíkárna -
Králíkárna by měla mít rozměry podobné jako klec, musí tam být prostor na panáčkování i natažení.Důležité je dobré větrání, protože není tak dobře prodyšná jako klec, která má mříže. Proto je lepší mít u králíkárny větší dvířka s kvalitním pletivem, které dobře propustí vzduch ale i světlo.

Vybavení -
Jesličky na seno, napáječka na vodu, keramická miska na papkání ( lepší je težší miska, která se nepřevrhne), pokud chcete, tak je výborný i záchůdek, pokud králíčka naučíte vykonávat potřebu do něho, velice si ušetříte čištění klece.
 
Jako podestýlka je  vhodné stelivo Cat´s  Best, které výborně saje a necuchá se králíčkům do srsti jako piliny a hobliny.
Můžete použít i obyčejný kobereček, králíček bude na měkkém, ušetříte na podestýlce a králíčkovi vytvoříte opravdu luxusní palác:)

Různé domečky a patra - Králíčci ve volné přírodě mají různé nory a skuliny, kam se ukrývají. Do klece můžete králíčkovi dát domek, kam se v případě strachu či odpočinku schová. Je to ale celkem nepraktické, domeček je poměrně velký a zabere minimálně půlku klece. My jsme vyrobili patro, králíček se může schovat pod něj, ale i vyskočit na něho a odpočívat a zároveň Vás pozorovat. Nezabere tolik místa a je to i praktičtější.

Já jsem zatím ve fázi pokusu - do klece jsem dala Cedrikovi kobereček pouze do půlky, druhá půlka je zasypaná stelivem...moc se mi nedaří, ale Cedríček se snaží:))

 
Takle jsme začínali...piliny se nám cuchaly do chloupků, takže tuhle variantu jsme hned druhý den nahradili jiným stelivem...Tak to je náš druhý pokus o bydleníčko...na jedné půlce kobereček, na druhé půlce stelivo....Cedrik ale stejně nejvíc ocenil záchůdek, asi je to i dobrá postýlka:)

 

Nedávno jsem úplně vyřadila z bydlení stelivo, myslím, že se Cedrik už naučil perfektně a záchůdek. Na jedné půlce klece má kobereček  a na druhé má záchůdek, misky s papáním a jesličky na seno.

To samé jsem udělala i s Májou, vyřadila jsem stelivo, ale jeden rozdíl tu je - kobereček má po celé délce klece, protože záchůdek ignorovala a čůrala a bobkovala na holé dno klece. Samozřejmě, že dáma:) nebude spát v počůraném, kobereček si nechávala perfektně čistý. Tak jsem toho využila a natáhla ho po celé kleci. Zatím to vypadá, že to má výsledky.

A aby těm mým prdelkám nebylo smutno, každý dostal do klece plyšáky. Cedrik má opičku a medvídka a Majdalenka má také opičku a medvídka:) aby si neměli co závidět:)). Je sranda je pozorovat co s nimi vyvádí...Zatím co Majda má hračky jako skvělý polštářek, Cedrik si na nich zkouší své rozmnožovací dovednosti:) Nutno dodat, že mě vždycky rozesměje:)) Ale aspoň mám jistotu, že až příjde čas na miminka, bude vědět co si počít:)

Snažte se udržovat králíčkovo bydlení v čistotě, dbejte na to, aby neměl záchůdek úplně plný bobečků a aby nezapáchal. Králíček je čistotné zvířátko a špinavý záchůdek mu není příjemný a potom dělá potřebu mimo něj. Na čištění záchůdku je výborná lopatka, kterou naberete bobečky a podestýlku prosejete. Ušetříte si tím velkou spotřebu podestýlky do záchůdku, samozřejmě, že pokud bude hodně pročůraná, vyměňte ji celou.

Králíčci s oblibou v čistém záchůdku hrabou, je to prostě zvyk a pud a nejde to odnaučit, mají to prostě v sobě:) Proto je lepší obdélníkový záchůdek s okrajem, který zabraňuje vyhrabání podestýlky mimo něj. To se mi osvědčilo u Majdy, která, když měla rohový záchůdek, jej celý ihned vyhrabala, že podestýlku měla po celé vyčištěné kleci!...a záchůdek byl prázdný:)Teď už má obdélníkový a já jsem maximálně spokojená a Majda nemá podestýlku všude, ale jen tam, kde má:) Cedrikovi jej pořídím asi také, protože to od ní okoukal a hrabe jak divý také.

A takhle bydlíme dnes


...tak takhle to někdy vypadá před čištěním Cedrikova bydlení....


...a takhle po čištění...krásný byteček...


...a toto je Majdalenky byteček...


...ahooooj...:)

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek