Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Teddy králíček
                                                                                  
TEDDY KRÁLÍČEK - KDO TO VLASTNĚ JE
 


                                                                
                                                                

Teddy byl vyšlechtěn ze spojení angora, liščí a barevný zakrslý králík. Jsou to velmi mazlivá, klidná a společnost milující zvířátka, která mají velmi rádi hlazení a česání.
Teddíci se vyznačují nádhernou, hedvábnou dlouhou srstí, která se snadno udržuje, nefilcovatí. Je velmi hustá, nenáročná na úpravu, pečujeme o ní pravidelným česáním a kartáčováním. Na léto je vhodné králíčka ostříhat, aby se nepřehřál, srst mu do zimy zase doroste.
                                                                 
                                                                                 ANATOMIE TEDDY KRÁLÍČKA

Váha dospělého Teddy je 800 - 1500g, chovná samice může mít od 1200g, samec může mít váhu nižší, ne však pod 1000g
 
Tělíčko je zavalité s malým oblým zadečkem a s malinkými krátkými tlapkami. Ocásek by měl kopírovat linii zadečku.
Ideální délka uší je 5 - 6,3cm, měla by být kulatá, dobře posazená dále od sebe, kvůli srsti mezi nimi. Cílem šlechtění je mít Teddy co s nejmenšími oušky, někdy se vyskytují i velikostní odchylky.

 

Králíčci jsou velmi čistotná zvířátka, často konají potřebu do jednoho rohu. Sem umístěte záchůdek, pokud není králíček úplně hloupý, dojde mu, o co asi půjde:) Najdou se ale i taková prasátka, která bobkují i čůrají, kde se jim zrovna zachce...s tím bohužel asi už nejde nic dělat, zvlášť, pokud je králíček už starší a nenaučil se to jako malý. 

 

                      CO SI POŘÍDIT - SAMIČKU ČI SAMEČKA???


1 sameček - ideální miláček a mazlíček, pokud nebudou v jeho okolí jiní králíčci, nebude značkovat.

1 samička - samičky jsou závislé na hormonech, může se u nich projevit i tzv. falešná březost, u každé se individuálně vyvíjí mateřský pud a touha po miminkách, milé společnice.

2 samečci - po dosažení pohlavní zralosti se mohou prát, NEDOPORUČUJE SE!!!!! Pokud budou oba kastrovaní, bez problému.

2 samičky - nejlépe, vyrůstají již odmalička spolu, matka s dcerou - je již pevně daná hierarchie a ta se respektuje

sameček + samička - pokud nechcete mít neustále mladé, je lepší nechat samečka vykastrovat. Poté se jedná o ideální soužití, ale POZOR sameček je ještě několik týdnů po kastraci plodný!!! Kastruje se až po samečkově 6. měsíci života.

Teddy králíčky mohu doporučit skoro všem, co hledají milého společníka. Zamilovala jsem si je hlavně pro svoji skvělou povahu, krásnou dlouhou srst a roztomilost.Už bych je za jiného králíčka nevyměnila... 

CO SE MŮŽE KRÁLÍČEK NAUČIT

Teddíci jsou velice chytří, jako každé zvířátko. Když ho od malinka učíte na jméno, zanedlouho přiběhne na zavolání, naučí se rozpoznávat zvuky - šustění pytlíku s dobrotkami, tlesknutí rukou a tím pádem výhružku, že to co dělá, není správné, rozpozná ton hlasu.
Králíček není pejsek, nebude Vám chodit u nohy, bude se Vám pod ně spíše plést:) Proto hodně opatrnosti, pokud máte králíčka puštěného, koukejte pozorně kam šlapete. S Cedrikem docela slušně už umíme slalom mezi nohama:)

ZAKRSLÝ TEDDY - STANDART

Hmotnost dospělého Teddy je mezi 800g - 1700g
Samičky by měli vážit více než 1200g protože příliš malé samičky nejsou vhodné do chovu. Ideální váha Teddy samičky do chovu se pohybuje kolem 1350g.
Samečci by měli vážit o něco méně, kolem 1000g - 1350g, přičemž ještě hmotnost 1350g se bere jako ideální.
Nejvyšší přípustná hmotnost Teddy je 1500g, nejnižší 1000g - to platí pouze, pokud chcete mít králíčky k chovu.

Všichni Teddy králíčci by se měli narodit s klínem = tzn. pruh srsti ve tvaru trojúhelníku na zádech. Pokud se narodí bez klínu, nemůže být Teddy.
 
Více informací o návrhu Českého standartu Zakrslého Teddy si můžete přečíst na
www.zakrslyteddy.wbs.cz

A JAK SE TEDDY DOSTAL Z NĚMECKA DO ČR???

V roce 2005 přivezla paní Jana Reichhartová ze SRN svého prvního Teddíka. Byl to vlastně i první Teddy králíček v České republice. Jana se rozhodla založit chovatelskou stanici a představit Teddy lidem u nás. Stala se tak první chovatelkou a její Teddíci uchvátili milovníky králíčků natolik, že se rozhodli pro chov také. Nejsou to vlastně ani 4 roky od prvního Teddíka v Čr a dnes tu máme Teddyboom.

KOLIK VÁS BUDE TEDDY KRÁLÍČEK, JEHO VYBAVENÍ A VETERINÁRNÍ PÉČE STÁT???

Pořízení králíčka není levnou záležitostí. Ceny Teddy králíčků se pohybují různě, je to cena uznaná chovatelem, ale většinou samičku seženete kolem 1000 - 1500,-Kč, samečka potom kolem 800 - 1200,-Kč. Cena se odvíjí od kvality rodičů, od zbarvení a celkové proporce králíčka. Platí, čím lépe stavěný a zajímavěji zbarvený, tím dražší.
Poté, co si vyberete králíčka, máte nějaký čas na to mu pořídit klec a veškeré ostatní vybavení do jeho nového domova. 100 cm velkou klec pořídíte za cca 1000,-Kč, veškeré základní vybavení (wc, jesličky, pítko) tak do 300,-Kč
Měli byste počítat s tím, že králíček také něco musí papat:) Klasická směs pro hlodavce - cca 30-50,-Kč, značkové krmivo pro králíčky s dlouhými chlupy 1,8 kg za cca 250,-Kč, seno dle kvality od 40,-Kč.
Králíček by měl mít v záchůdku podestýlku, která dobře saje a pohlcuje pachy. Podestýlka Cat´s Best cca 120,-Kč, klasický Mikeš nebo Jonáš cca 50,-Kč
Piliny se jako podestýlka do celé klece neporučují, velice se cuchají do dlouhé srsti. Doporučuje se kobereček - vlastní zásoba - 0,-Kč, kobereček z Ikea nebo z Kika - 29,-Kč
Veterinární péče - ve 3. měsíci základní očkování proti králičímu moru a myxomatoze, celková prohlídka králíčka cca 200,-Kč ( cena dle veterináře), poté opět za půl roku. Jakákoliv další onemocnění králíčka jsou také finančně náročné.

Doufám, že Vás tento malý přehled výdajů za malého kamaráda nevyděsil, ale naopak připravil na soužití s tímto tvorečkem. V součtu to vyjde na celkem vysokou sumu, ale věřte, že radost, kterou Vám bude králíček přinášet do Vašeho života, to mnohonásobně předčí:)

 
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek